GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 8001633
*
nr 800 1633
Keramik
8 del, diverse
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 januari 2013
kl 18:28:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 10:05:22
1
100 kr
7/1 16:06:48
2
200 kr
7/1 16:07:12
3
Vinnande bud
7/1 16:09:47
1
300 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:16
-
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:17
-
9386 Bordslampfot
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg, Ama..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:21
-
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:04
-
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:47
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
3 juni kl 18:02
*
Keramik
nr 800 1633
Keramik
8 del, diverse
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 januari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 10:05:22 | 1 | 100 kr |
7/1 16:06:48 | 2 | 200 kr |
7/1 16:07:12 | 3 | Vinnande bud |
7/1 16:09:47 | 1 | 300 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:16 -
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:17 -
9386 Bordslampfot
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg, Ama..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:21
-
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:04 -
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:47 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
3 juni kl 18:02